صفحه نخست  |  تماس با ما  |  آرشیو  |  نظرسنجی  آب و هوا  |  اوقات شرعی  | پیوندها

۱۳:۵۶
۱۹ بهمن ۱۴۰۱
اقتصادی ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - 10:01 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
فاطمی امین، وزیر صمت در جمع کارآفرینان سراسر کشور تشریح کرد:

وزارت صمت مشکلات واحدهای تولیدی را به صورت لحظه‌ای رصد می‌کند  

وزیر صمت در خصوص اقدامات این وزارتخانه در توسعه سرمایه نامشهود و سازمانی گفت: در این مسیر 5 محور را در دستور کار داریم که اولین آن پایش کسب‌وکارهاست. به این معنی که تولید و مشکلات سر راه آن را به صورت لحظه‌ای رصد کنیم و مشکلات بر سر راه واحدهای تولید بر طرف کنیم.

به‌ گزارش ماد، سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت در اختتامیه فصل سوم برنامه تلویزیونی «میدون» که عصر جمعه در سالن همایش‌های برج میلاد با حضور کارآفرین‌های مطرح کشور برگزار شد، با تاکید بر اینکه برنامه میدون نمونه موفق یک کار رسانه‌ای در حوزه اقتصاد است گفت: وقتی صحبت از کارآفرین می‌شود، معمولاً به محصول آن توجه می‌کنیم در حالی که آن کسب‌وکاری که کارآفرین ایجاد کرده از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

وی خروجی اصلی فعالیت کارآفرین را راه‌اندازی کسب‌وکار دانست و ادامه داد: برای اینکه دلیل این اهمیت را درک کنیم بهتر است بدانیم هر کشور ۴ نوع ثروت شامل دارایی‌های خارجی، ثروت طبیعی، دارایی‌های فیزیکی و دارایی‌های نامشهود و سازمانی دارد.

 

وزیر صمت ادامه داد: در اقتصاد متعادل دارایی فیزیکی ۱۴ درصد ثروت کشور را شامل می‌شود و ۸۵ درصد مرتبط به دارایی نامشهود می‌شود، به این صورت که اگر در کشوری دارایی طبیعی زیاد باشد اما دارایی نامشهود آن کم، آن کشور تبدیل به خام فروش می‌شود.

 

وی با بیان اینکه هم‌اکنون سرمایه نامشهود کشور حدود ۳۰ درصد است گفت: این دارایی باید به حداقل ۷۰ درصد برسد چراکه این سرمایه نامشهود می‌تواند سرمایه طبیعی را به ثروت تبدیل کند.

 

فاطمی امین کسب‌وکارها را سرمایه نامشهود خواند و تاکید کرد: سرمایه سازمانی و نامشهود متخصصین را گرد هم می‌آورد و با تبدیل دیگر منابع به ثروت، به قدرت یک کشور اضافه می‌کند.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *