صفحه نخست  |  تماس با ما  |  آرشیو  |  نظرسنجی  آب و هوا  |  اوقات شرعی  | پیوندها

۱۴:۴۸
۱۹ بهمن ۱۴۰۱
بین الملل ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - 10:26 ب.ظ زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

حضور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و همراهان در هیات مدیره اسمیک

بیست و چهارمین نشست هیات مدیره موسسه استاندارد و اندازه‌شناسی کشورهای اسلامی (اسمیک) در روز دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱، با حضور ۱۳ کشور عضو هیات مدیره منجمله جمهوری اسلامی ایران در مقر این موسسه در شهر استانبول کشور ترکیه، برگزار شد

به گزارش ماد، هیات مدیره به عنوان رکن ناظر بر اجرای برنامه‌ها، طرح‌ها و فعالیت‌های اسمیک، متشکل از ۱۳ عضو بوده که هر ۳ سال یکبار با برگزاری انتخابات از بین اعضای اسمیک، تعیین می‌شوند. سازمان ملی استاندارد ایران”INSO” به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در چهار دوره انتخابات برگزار شده هیات مدیره، یکی از اعضای منتخب بوده است که در آخرین انتخابات نیز مجددا برای دوره ۲۰۲۴-۲۰۲۲، انتخاب گردید.

در این نشست، پیشرفت اجرای طرح راهبردی اسمیک طی سال‌های ۲۰۲۲-۲۰۲۱ بررسی شده و در مورد چگونگی نحوه اجرای آن در دوره ۲۰۲۴-۲۰۲۳، تصمیم‌گیری شد. همچنین، نحوه فعالیت‌های زیر کمیته‌های هیات مدیره شامل کمیته مالی، کمیته راهبردی و گروه فوری و عملکرد شورای مدیریت استانداردسازی، شورای تایید صلاحیت و شورای اندازه‌شناسی بررسی مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهادات کشورهای عضو و کشورمان برای بهبود فعالیت‌ها ارائه شد.

بررسی پیشنهاد بودجه سال ۲۰۲۳ اسمیک و نحوه پرداخت حق عضویت اعضا جهت ارسال به مجمع عمومی برای تصویب نهایی از دیگر مواردی بود که در خصوص آن تصمیم‌گیری شد.

هیئت اعزامی از سازمان ملی استانداردایران پیشنهاد اعطاء جایزه کیفیت جهان اسلام را که سال پیش مطرح کرده بود را پیگیری نمود که مقرر شد در نشستهائی با دبیر کل نهائی و در دستور کار هیئت مدیره قرار داده شود.

همچنین ایجاد کمیته فنی موقت برای پیشنهاد دوم ایران مبنی بر تدوین استاندارد در حوزه حکمرانی خوب نیز مورد استقبال قرار گرفت و مقرر شد با حضور کارشناسان سازمان ملی استانداردایران با نماینده ریاست هیئت مدیره مورد بررسی قرار گیرد و پیشنهادات عملیاتی کردن آن به هیئت مدیره ارائه شود.

در نشست هیئت مدیره درخواست عضویت جمهوری آذربایجان و تاجیکستان مطرح شود و مورد تصویب قرار گرفت.

هیات اعزامی جمهوری اسلامی ایران به ریاست دکتر مهدی اسلام‌پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران “INSO”، در این نشست شرکت کردند.

مطالب مرتبط
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *